Добри лаки е село в Югозападна България. То се намира в община Струмяни, област Благоевград.
Село Добри лаки се намира в планински район. Разположено в подножието на Малешевска планина, в историко-географската област Каршияка. Това малко и китно селце разполага с богата природа. Протичащата през него река Лебница спомага за развитието на много гори и стопанства. Намира се на 34 км от общинския център Струмяни. Най-близкото населено място е Клепало на 7 км.
През XIX век Добри лаки е неголямо селище с чисто българско население, числящо се първоначално към Мелнишката каза, а след 1878 към Петричката каза на Серския санджак. В "Етнография на вилаетите Адрианопол, Монастир и Салоника", издадена в Константинопол в 1878 година и отразяваща статистиката на мъжкото население от 1873 година, Добрилък е посочено като село в Мелнишка каза с 60 домакинства и 200 жители българи.
Съгласно известната статистика на Васил Кънчов („Македония. Етнография и статистика“) към 1900 година в селото живеят 620 българи християни.
Според статистиката на секретаря на Българската екзархия Димитър Мишев в 1905 година населението на Добролаки се състои от 784 българи екзархисти. В селото има 1 начално българско училище с 1 учител и 27 ученици.
При избухването на Балканската война през 1912 година трима души от селото са доброволци в Македоно-одринското опълчение.
Църквата „Света Троица“ е завършена в 1913 година.
Личности:
Родени в Добри лаки
Васил Гаврилов Гюров (1916 – 1996), околийски лекар, основоположник на балнеоложкото дело в област Благоевград, също така пресушава заблатени местности и ограничава маларията в областта.
Георги Тренчов, български революционер от ВМОК, войвода на чета в Петричко през Горноджумайското въстание
Борис Иванов Костадинов (1912-1987), участник в битката при река Драва